Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Lody. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Lody. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 16 lutego 2015

Semifreddo z orzechami i bezą (lody z orzechami)

Przepis od znajomej :) znaleziony w książce Anny Starmach. Polecam.

Składniki: 

400 ml śmietany 30%
3 jajka (oddzielnie białka i żółtka)
70 g (6 łyżek) cukru
12 małych bezików (50 g)
1 szklankach różnego rodzaju orzechów, przykładowo:
45 g orzechów włoskich
40 g orzechów laskowych
15 g orzechów ziemnych

Przygotowanie:

1. Bezy rozkruszamy na mniejsze cząstki ale nie na drobno, tak aby było czuć kawałki w lodach.
2. Orzechy kroimy na mniejsze kawałki.
3. Żółtka miksujemy z cukrem.
4. Ubijamy białka.
5. W oddzielnym naczyniu ubijamy śmietanę.
6. Łyżką łączymy żółtka, białka i bitą śmietanę. Dodajemy orzechy oraz bezy, mieszamy.
7. Wkładamy do pojemnika do mrożenia, ja użyłam jednorazowych aluminiowych keksówek (2 sztuki).
8. Trzymamy w zamrażalniku minimum 4 godziny.
9. 30 min (może krócej) przed planowanym podaniem przekładamy do lodówki.

Kaloryczność:

Kcal na 100 g: ok. 351 kcal / 100 g
Porcja 40 g (zdjęcie): ok. 140 kcal

Smacznego!

Karnawałowe Słodkości! Walentynki. Czym TO się je? 11-17.02.2015

Licznik odwiedzin