Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Burgery. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Burgery. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 16 kwietnia 2013

Fish Burger


Składniki:
bułka żytnia
filet z ryby (ok. 100 g, np. sola, mintaj, tu: miruna)
surówka z kiszonej kapusty (kiszona kapusta + marchewka + jabłko + trochę cebulki, cukru, oleju)
sałata
sos czosnkowy (tu: Heinz z plastikowej butelki - łyżeczka od herbaty)
panierka: bułka tarta (1,5 łyżki), otręby pszenne (1 łyżka), jajko, trochę mąki

Przygotowanie:

1. Filet obtaczamy cienko w mące, następnie w jajku i w bułce tartej zmieszanej z otrębami pszennymi (w jajku i w bułce możemy obtoczyć podwójnie)
2.  Rybę pieczemy w naczyniu żaroodpornym (bez przykrycia) w temp. 180 stopni ok. 15 - 20 min (termoobieg, środkowy poziom piekarnika)
3. Pod koniec pieczenia na patelni podpiekamy przekrojone połówki bułki (żeby były ciepłe i chrupiące, wedle uznania)
4. Na połówkę bułki kładziemy: liść sałaty, upieczoną rybę, sos czosnkowy, surówkę z kiszonej kapusty i przykrywamy drugą połówką

Kaloryczność:
ok. 420 kcal (przy podanych ilościach składników)

Smacznego! :) 


Dodatkowo polecam z czerwoną kapustą... mnniamm... 
Fast Good!

czwartek, 28 marca 2013

Bułka z jajkiem


Składniki:
bułka żytnia (może być grahamka, bułka "zośka") 
jajko
plasterek dowolnej szynki (najlepiej jakiejś podwędzanej; może być też bekon)
sól
kropla oleju/masła

Przygotowanie:
1. Jajko smażę na dobrze rozgrzanej, posmarowanej tłuszczem patelni (olej rozcieram ręcznikiem papierowym, patelnia ma się jedynie błyszczeć).
2. Obok jajka na patelni kładę połówki bułki (co jakiś czas przewracam je na drugą stronę).
3. Gdy białko się już zetnie (żółtko się trzyma, nie lata), przewracam jajko na drugą stronę (w moim przypadku  najlepiej sprawdza się do tego metalowa szpachelka do hamburgerów).
4. Na patelnię kładę szynkę, chwilę smażę z jednej i z drugiej strony, tak żeby się trochę podsmażyła ale nie wysuszyła.
5. Chwilę czekam (w zależności od tego jakiej konsystencji ma być żółtko, trochę dłużej lub króciutko - niestety trzeba to samemu wyczuć)
6. Zdejmuję bułkę, na bułkę kładę szynkę, potem jajko, solę i przykrywam drugą połówką bułki.
 
Kalorie: ok. 320 kcal (w zależności od rodzaju szynki), bez szynki - 280 kcal.


Mój ulubiony sposób jedzenia jajka na śniadanie :) Niestety trzeba dojść do wprawy :) Ile razy żółtko mi się przy tym rozlało nie zliczę, ale warto było ;)


Smacznego!


Licznik odwiedzin